Izbrani šport – odbojka

Predmet lahko izberejo učenci in učenke v 8. razredu.

Število ur/leto: 35 ur

Športna dejavnost v šoli ima poseben pomen za zdrav razvoj odraščajočih učencev. Nevtralizira lahko negativne posledice današnjega pretežno sedečega življenja. Namen izbranega športa, na naši šoli je to ODBOJKA, je poglabljanje vsebin enega športa s poudarkom na igri. Pri urah bodo tako učenci in učenke usvojili in nadgradili svoje znanje (tehnično in taktično). Spoznali bodo pomen redne vadbe, odbojkarska pravila, razumeli vpliv športa na organizem in začeli povezovati različna znanja drugih predmetov z izbranim športom. Hkrati bo športna vadba vplivala na oblikovanje njihovih pozitivnih vedenjskih vzorcev, krepitev zdravega občutka samozavesti in zaupanja vase. Pri izbranem športu bodo učenci preizkusili svoje znanje tudi v tekmovalni obliki, kjer se bodo naučili medsebojnega sodelovanja, zdrave tekmovalnosti in spoštovanja pravil športnega obnašanja.

Praktične vsebine:

• spopolnjevanje osnovnih tehničnih elementov (zgornji in spodnji odboj, spodnji servis),
  • učenje zahtevnejših tehničnih in taktičnih elementov (podaja, sprejem servisa, zgornji servis, napadalni udarec, enojni in dvojni blok, sodelovanje v obrambi v sistemu “center naprej”),
  • igra 6:6 na skrajšanem ali normalnem igrišču.

Teoretične vsebine:

• pravila igre,
  • sodniški znaki,
  • sojenje.

Predmet se ocenjuje s številčno oceno od 1 do 5.