NIP NEMŠČINA 7. – 9. razred

Znanje tujega jezika je pomembno, saj učencem omogoča gledanje nemške televizije, poslušanje glasbe, komunikacijo s tujimi prijatelji, predstavlja pa tudi dobro popotnico za nadaljnje izobraževanje in poklicno pot.

Drugi tuji jezik ima v primerjavi s prvim tujim jezikom drugačno vlogo. Medtem ko prvi tuji jezik vodi do najvišjih in najkompleksnejših zmožnosti, je pri drugem tujem jeziku večji poudarek na sporazumevalnih in učnih strategijah ter medjezikovni in kulturni ozaveščenosti. Drugi tuji jezik pri učenju upošteva in izhaja iz že usvojenega znanja materinščine in prvega tujega jezika.

Neobvezni izbirni predmet nemščina je namenjen učencem 7., 8. in 9. razreda, ki začenjajo z učenjem nemščine.

Učenci bodo pri pouku obravnavali teme iz vsakdanjega življenja: Jaz in moja družina, živali, hrana in pijača, moj dom in moj domači kraj, moj dan in prosti čas, moje telo, oblačila, šola, vreme, počitnice, mediji, naša prihodnost, poklici, prazniki in praznovanja, države in jeziki,…

Naučili se bodo osnovnega komuniciranja v nemščini, da bodo lažje navezovali stike in se znali pravilno odzvati v določenih situacijah. Razvijali bodo govorno, bralno, slušno in pisno razumevanje.

Pouk bo potekal dve šolski uri na teden. Učenci bodo v vsakem ocenjevalnem obdobju ocenjeni pisno in ustno. Ocena bo sestavljena iz preverjanja in ocenjevanja vseh štirih jezikovnih spretnosti: slušnega in bralnega razumevanja, govorjenja in pisanja.