NIP – nemščina

Znanje tujega jezika je pomembno, saj učencem omogoča gledanje nemške televizije, poslušanje glasbe, komunikacijo s tujimi prijatelji, predstavlja pa tudi dobro popotnico za nadaljnje izobraževanje in poklicno pot.

Drugi tuji jezik ima v primerjavi s prvim tujim jezikom drugačno vlogo. Medtem ko prvi tuji jezik vodi do najvišjih in najkompleksnejših zmožnosti, je pri drugem tujem jeziku večji poudarek na sporazumevalnih in učnih strategijah ter medjezikovni in medkulturni ozaveščenosti. Drugi tuji jezik pri učenju upošteva in izhaja iz že usvojenega znanja prvega jezika in prvega tujega jezika.

Učenci bodo pri pouku nemščine na sproščen in igriv način obravnavali teme iz vsakdanjega življenja. Naučili se bodo osnovnega komuniciranja v nemščini, da bodo lažje navezovali stike in se znali pravilno odzvati v določenih situacijah.

V drugem vzgojno-izobraževalnem obdobju so predvidene sledeče teme:

• Predstavim se
  • Moja družina in moji prijatelji
  • Meseci in letni časi
  • Hišni ljubljenčki
  • Moja šola in učilnica
  • Slovenija in nemško govoreče države
  • Hrana in pijača
  • Moj dan, ura, deli dneva
  • Šport in prosti čas
  • Oblačila in obutev