Angleščina

Opposite atracts

Predstavitev predmeta

Na OŠ Tržič se angleščina poučuje kot prvi tuji jezik. Učijo se je učenci od 1. do 9. razreda.

Učenci pri pouku skladno razvijajo vse jezikovne spretnosti: slušno, govorno, bralno in pisno ter se pri tem tudi seznanjajo s tujo kulturo.

Pouk poteka po veljavnem učnem načrtu. Pri pouku v 4. in 5. razredu uporabljamo učbeniške komplete Reach for the stars, na predmetni stopnji pa Messages. V 1. triadi ne uporabljamo učbenikov.

Nacionalno preverjanje znanja

Šestošolci in devetošolci v mesecu maju preizkusijo svoje znanje na NPZ-ju.

Tekmovanja

Tekmovanje iz angleščine je namenjeno tistim učencem 9. razreda osnovne šole, ki se za jezik posebej zanimajo in izkazujejo nadpovprečno raven obvladovanja ustne in pisne komunikacije v angleščini. Tekmovalne naloge na šolski ravni imajo za podlago učni načrt za osnovno šolo, na regionalni in državni ravni pa so zasnovane na literarnem delu, ki je objavljeno v Razpisu.

Tekmovalci na osnovi izkazanega znanja lahko osvojijo bronasto, srebrno in zlato priznanje.

Na šolskem tekmovanju lahko učenci osvojijo bronasto priznanje. Prejmejo ga učenci in učenke, ki so uspešno rešili najmanj 75% nalog na šolski ravni. Na regijskem tekmovanju lahko učenci osvojijo srebrno, na priznanje državnem tekmovanju pa zlato priznanje.

Literarna predloga za regijsko in državno raven tekmovanja iz angleščine je vsako leto druga. Učenci, ki se bodo udeležili tekmovanja, morajo prebrati knjigo in se seznaniti z življenjem in delom avtorja.

Tekmovanja

• šolska raven – tekmovanje na šolski in regijski ravni traja 60 minut.
  • regijska raven
  • državna raven – tekmovanje na državni ravni traja 90 minut.

Bralna značka

Učenci pa lahko sodelujejo tudi v branju angleške literature.