Gospodinjstvo

Osnovnošolski predmet gospodinjstvo pokriva več disciplin družboslovnega in naravoslovnega  področja. Predmet omogoča razumevanje vloge posameznika in družine oziroma gospodinjstev v družbi. Pouk gospodinjstva učence spodbuja k razmišljanju o povezujočih problemih časa in k vključevanju v reševanje vprašanj posameznika, družine in družbe. Pri predmetu gospodinjstvo učenci pridobivajo znanja, veščine in spretnosti za čim bolj gospodarno izrabo virov v naravi in družbi, potrebnih za zadovoljevanje osnovnih življenjskih potreb.

V 6. razredu učenci pridobivajo znanja iz modula Bivanje in okolje in Hrana in prehrana. Veliko je praktičnega dela, kjer učenci spoznavajo različne toplotne postopke predelave živil.

Učenci bodo  pridobili najmanj tri ustne ocene v šolskem letu: en ocena iz ustnega ocenjevanje znanja in dve oceni iz samostojnega in praktičnega dela učencev.