Šport za zdravje

Predmet lahko izberejo učenci in učenke v 7. razredu.

Število ur/leto: 35 ur

Šport za zdravje je namenjen razvijanju in spremljanju osnovnih gibalnih in funkcionalnih sposobnosti. Pri urah bomo spoznavali pomen redne športne vadbe in primerne prehrane za zdravje in dobro počutje. Poskušali bomo oblikovati odgovoren odnos do lastnega zdravja (ukvarjanje s športom v šoli in v prostem času, telesna nega, prehrana, nadomeščanje izgubljene tekočine…). Spodbujali bomo medsebojno sodelovanje, zdravo športno tekmovalnost in sprejemanje drugačnosti. Skozi aktivno udejstvovanje bomo poskušali doživljati sprostitveni vpliv športa.

Program je namenjen nadgradnji tistih vsebin redne športne vzgoje, s katerimi lahko vplivamo na zdravje in dobro počutje otrok. Praktične vsebine, ki jih bomo vključili v predmet šport za zdravje:

• splošna kondicijska priprava,
  • rokomet,
  • nogomet s poudarkom na igri,
  • atletika (peteroboj),
  • badminton,
  • košarka,
  • odbojka

Pouk poteka enkrat tedensko v okviru rednega pouka ali strnjeno v blok urah. Vsebine športa so pripravljene tako, da so učencem zanimive in da začutijo željo po športni aktivnosti tudi v prostem času.

Učenci bodo ocenjeni s številčnimi ocenami od 1 do 5.