Zgodovina

zgo6

zgo7

zgo8

Pri ocenjevanju referatov skupno oceno referata tvorijo:

• ocena vsebine referata (vsebinsko ustrezna predstavitev problematike, viri, literatura, zanimivosti, aktualnost…) 1/3 skupne ocene referata.
  • ocena nastopa pri predstavitvi (tekoča, razumljiva razlaga, poznavanje tematike, upoštevanje dogovorjenega termina predstavitve referata, primerna dolžina predstavitve…) 1/3 skupne ocene referata.
  • ocena izdelka (plakat, ppt, izdelek) 1/3 skupne ocene referata.

Učenci, ki imajo željo pripraviti referat, imajo možnost se samoiniciativno javiti, da to želijo. V dogovoru z učiteljem, se dogovori možnost priprave referata, tema, vsebinski poudarki, časovna opredelitev predstavitve referata in datum predstavitve.

TEKMOVANJE IZ ZNANJA ZGODOVINE:

Vsebina tekmovanja v šolskem letu 2017/2018
Podobe življenja ljudi v predmarčni dobi na slovenskem

Organizacija tekmovanja
Tekmovanje bo organizirano in izpeljano na treh ravneh: šolsko, področno in državno.

Čas tekmovanja
Šolsko tekmovanje: torek, 5. december 2017 ob 13.00
Območno tekmovanje: četrtek, 1. februar 2018 ob 14.00
Državno tekmovanje: sobota, 17. marec 2018 ob 10.00

Priprava na tekmovanje poteka po dogovoru.
Vso potrebno literaturo učencem pripravi vodja tekmovanja iz znanja zgodovine na šoli,
učitelj Marko Aleš.